Zespół Państwowych Ogólnokształcących

Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3

im. Grażyny Bacewicz

"Kompozytor musi pisać
z wewnętrzną satysfakcją i szczerze,
ale nie może zapominać o tym,
że pisze dla ludzi..."

GRAŻYNA BACEWICZ

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2021

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu Święta Edukacji Narodowej, 14 października tradycyjnie w naszej szkole odbywa się ślubowanie klas pierwszych, zarówno maluchów stawiających dopiero pierwsze kroki w edukacji szkolnej, jak i uczniów rozpoczynających naukę w szkole II stopnia.

Po uroczystym wprowadzeniu Sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego dzieci klas pierwszych powtórzyły za p. Dyrektor Dorota Popławską słowa przysięgi a następnie zostały pasowane smyczkiem przez p. Dyrektor na ucznia klasy pierwszej. Zwyczajowo, po wyprowadzeniu Sztandaru uczniowie prezentują przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Pań Bianki Jaworskiej i Sylwii Skibińskiej program artystyczny. Oprawę muzyczną i ruchową przygotowały nauczycielki kształcenia słuchu i rytmiki pp. Monika Kucharska i Violetta Sobieniak.

Pierwszy dzień szkoły wg klasy I b

ul.Tyszkiewicza 42,
01-172 Warszawa,