Zespół Państwowych Ogólnokształcących

Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3

im. Grażyny Bacewicz

"Kompozytor musi pisać
z wewnętrzną satysfakcją i szczerze,
ale nie może zapominać o tym,
że pisze dla ludzi..."

GRAŻYNA BACEWICZ

Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” w naszej szkole.

Miło nam poinformować, że, zgodnie ze szkolną tradycją, po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Narodowe Czytanie”. Od roku 2016 we wrześniu spotykamy się, by wspólnie czytać, poznawać i interpretować dzieła literatury polskiej.

23 września 2021 roku, uczniowie i nauczyciele klas licealnych zebrali się w sali koncertowej, by wysłuchać fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. W rolę lektorów wcielili się uczniowie klasy V i VI szkoły średniej (Zuzanna Hawrylu, Aniela Mazurowska, Hubert Antoniak, Natalia Czuma, Róża Oracz, Tomasz Piasecki, Franciszek Krupa, Maria Siwińska), a także, jak co roku, Pani Dyrektor Dorota Popławska i czuwająca nad wszystkim Pani Agnieszka Osakowicz. Tegoroczne szkolne czytanie zyskało niezwykłą muzyczną ilustrację dzięki Pani Profesor Annie Stempin- Jasnowskiej i Joannie Mai Jasnowskiej, które wykonały na fortepianie utwory Tekli Bądarzewskiej, tworząc klimat i atmosferę mieszczańskiego salonu przełomu wieków.

Talent aktorski uczniów, ich entuzjazm i zapał w połączeniu z uniwersalnym przesłaniem tragifarsy Zapolskiej sprawiły, że nasze szkolne Narodowe Czytanie znów zakończyło się pełnym sukcesem J

Do zobaczenia za rok!

ul.Tyszkiewicza 42,