Zespół Państwowych Ogólnokształcących

Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3

im. Grażyny Bacewicz

"Kompozytor musi pisać
z wewnętrzną satysfakcją i szczerze,
ale nie może zapominać o tym,
że pisze dla ludzi..."

GRAŻYNA BACEWICZ

WYCIECZKA DO KADZIDŁA W PUSZCZY KURPIOWSKIEJ

Wycieczka klas 8 i II szkoły II stopnia odbyła się w celu przybliżenia uczniom kultury ludowej, której znamienitą częścią jest również muzyka. Naszemu edukacyjnemu wyjazdowi przyświecało ukazanie muzyki w kontekście całokształtu kultury kurpiowskiej, co uczniowie opisali w następujący sposób.

„W dniu 06.10.21 r. pojechaliśmy na całodniową wycieczkę na Kurpie do miejscowości Kadzidło. Zwiedziliśmy tam przepiękny skansen i dowiedzieliśmy się dużo nowych i ciekawych rzeczy na temat kultury i codziennego życia ludzi w dawnych czasach na tym terenie. Nauczyliśmy się również tańczyć kilku tańców kurpiowskich i poznaliśmy tradycyjne kurpiowskie instrumenty. Na terenie skansenu były także zajęcia z robienia zwierzątek z ciasta wyrabianego z mąki żytniej i wody, gdzie każdy mógł ulepić swoje unikatowe zwierzę. Atmosfera na wycieczce była cudna i wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze.”

Uczestnicy wycieczki na estradzie po zakończeniu kursu tańców ludowych

ul.Tyszkiewicza 42,
01-172 Warszawa,